- Model: IPC-HFW2249T-ZAS-IL
- Brand: Dahua
- Tip camera: IP
- Rezolutie maxima: 1920 x 1080
- Senzor imagine: 1/2.8″ CMOS
- Lentila: 2.7 13.5 mm (varifocala motorizata)
- Unghi vizual: 109 30 orizontal
- Apertura: F1.5
- Iluminare: Smart Dual Light (IR + lumina alba)
- Distanta IR: pana la 60 m
- Distanta lumina alba: pana la 60 m
- Iluminare minima: 0.002 Lux color, 0 Lux cu iluminare activa
- Zi/noapte: ICR
- WDR: 120 dB
- Reducere zgomot: 3D DNR
- Compresie video: H.265 / H.264 / MJPEG
- Smart codec: Smart H.265+, Smart H.264+
- Streamuri video: 2
- Bitrate video: pana la 6144 kbps
- Audio: microfon integrat + intrare/iesire audio
- Slot card micro SD: da, pana la 256GB
- Detectie: miscare, audio, SMD Plus
- Functii AI: WizSense, clasificare persoane si vehicule
- Protectie perimetrala: intrusion, tripwire
- Alarma: 1 intrare / 1 iesire
- Retea: RJ45 10/100 Mbps
- Protocoale: IPv4, IPv6, HTTP, RTSP, FTP, ONVIF
- Utilizatori simultani: pana la 6
- Alimentare: 12V DC sau PoE (802.3af)
- Consum maxim: aproximativ 12.7W
- Material carcasa: metal
- Grad protectie: IP67 (IK10 optional)
- Temperatura operare: -30C pana la +60C
- Dimensiuni: 238.5 x 90.7 x 90.7 mm