Putere 3600VA / 2400W
Moduri funcționare disponibile prin comutare switch – (PV–>BAT–>AC)/(AC–>PV–>BAT)/(PV–>AC–>BAT)
Voltaj acumulatori DC 48V (minim 100A)
PV (Panou Voltaic)
Plaja Tensiuni Alimentare DC 30V-100V
Curent incarcare Maxim 60A
Eficienta Conversie 98%
Retea Electrica 230V AC
Plaja Tensiuni Alimentare AC 140~275 V
Frecventa 45~65 Hz
Plaja Tensiuni Iesire AC 230 V
Factor Putere Alimentare 0.98
Eficienta >=96%
Curent Incarcare 10 A
Suprasarcina avertizare pana cand sunt eliminati consumatori
Inverter
Tensiune Iesire Inverter 230V+-3%
Frecventa Iesire 50Hz/60Hz (adaptiva)
Factor Putere Ieșire >=0.8
Distorsionare forma unda cu consumatori liniari, nefluctuanți =80%
Suprasarcina Inverter 110-150% oprire in 30s, 150-250% oprire in 15s, la peste 250V oprire in 0s
Timp de transfer ≤ 4ms
Sistem racire Da
Mediu
Temperatura de funcționare 0 – 40 ℃
Umiditate 10%~90% RH (umiditate relativa); utilizati in spatii fara condens
Temperatura de Stocare ﹣15 – 45 ℃
| Tip Invertor | Solar pe relee |
| Putere (VA / W) | 3600 VA / 2400 W |
| Tensiune / Frecvență ieșire | 230 V / 50 Hz sau 60 Hz (adaptabil) |
| Formă undă | Sinusoidală pură |
| Eficiență | > 80% |
| Timp de transfer | < 4ms |
| Capacitate suprasarcină | 110-150% – oprire 30s / 150-250% – oprire 15s / >250% – oprire 0s |
| Curent încărcare reţea | 10 A |
| Conectori ieșire | 2x Schuko + Regletă |
| Dimensiuni (L x W x H) | 422 x 352 x 211 mm |
| Greutate | 19.6 kg |
| Temperatură de funcționare | 0°C – 40°C |
| Umiditate de funcționare | 0-90% fără condens |
| Plajă de tensiune (Panou Voltaic) | 60-100 V DC |
| Curent încărcare maximă (Panou Voltaic) | 60 A |
| Eficiență Panou Voltaic | 98% |
| Tip Acumulator | Extern 48V |
| Brand | TED Electric |
![Invertor solar de la 48V la 230V 3600VA/2400W MPPT unda sinusoidala TED000309 Invertor solar de la 48V la 230V 3600VA/2400W MPPT unda sinusoidala TED000309 [1]](https://rovision.ro/wp-content/uploads/2022/09/121579_63246843364a6_ted000309.jpg)
![Stabilizator Tensiune Servomotor 500VA Kemot, Tensiune Intrare 130-260V, Iesire 230V, Afisaj LED, Protectie Supratensiune, Scurtcircuit si Supraincalzire Stabilizator Tensiune Servomotor 500VA Kemot, Tensiune Intrare 130-260V, Iesire 230V, Afisaj LED, Protectie Supratensiune, Scurtcircuit si Supraincalzire [1]](https://rovision.ro/wp-content/uploads/2025/07/URZ3425-324x324.jpg)