PRP: 1355.20 lei 1.108,99 lei(cu TVA)

În stoc

Buy withtbi bank logo
începând de la 42.80 LEI
SKU: NVR4104HS-P-EI Categorie:
Cerere postare în SICAP
Acest formular este destinat doar instituțiilor publice (de stat) care vor să achiziționeze prin SICAP (platforma publică de achiziții publice).

NVR-ul Dahua NVR4104HS-P-EI gestionează 4 camere și citirea numerelor de înmatriculare prin camere compatibile. Acceptă înregistrări de până la 16 MP și stochează pe un hard disk (HDD) de până la 20 TB, într-un slot SATA.

Caracteristici principale

  • Câte camere susține4 canaleIP
  • Alimentare camere (PoE)4 porturi PoE
  • Stocarepână la 20 TB1 disc
  • Rezoluția de înregistrarepână la 16 MP
  • Ieșiri video4K
  • WizSensedeosebește oamenii și vehiculele de alte mișcări

Descriere Dahua NVR4104HS-P-EI

Centrul de control al unui sistem de 4 camere: NVR-ul Dahua NVR4104HS-P-EI adună într-un singur loc imaginile unei case sau ale unui magazin mic. Lățimea de bandă de 80 Mbps gestionează fluxurile video trimise de camere.

Canale pentru 4 camere IP: dimensionezi simplu sistemul

Cele 4 canale acceptă camere IP Dahua sau modele de altă marcă prin ONVIF 23.12, cu profilurile T, S și G. Ai libertate mai mare când alegi camerele sistemului.

Sfat: dacă vrei să depășești 4 camere ulterior, alege de la început un recorder cu mai multe canale, deoarece canalele disponibile stabilesc limita extinderii.

Înregistrare până la 16 MP: păstrezi detaliile din imagine

Recorderul acceptă înregistrări de 16 MP, utile când camerele compatibile trimit imagini cu multe detalii. Rezoluția ridicată ajută la examinarea zonelor mici din cadru.

Cu analiza activă, decodarea la 16 MP și 30 fps este disponibilă pe 1 canal. Sarcinile inteligente reduc numărul fluxurilor redate simultan la rezoluția maximă.

Stocare pe 1 disc SATA, max. 20 TB: mai mult spațiu pentru arhivă

Înregistrările se păstrează pe 1 slot SATA, care acceptă un HDD de până la 20 TB. Capacitatea aleasă stabilește cât material video poți arhiva.

Înregistrarea poate fi continuă, pornită de mișcare, eveniment inteligent sau alarmă. Copiile de siguranță se pot salva pe un dispozitiv USB ori prin rețea. Carcasa 1U poate sta pe desktop sau într-un rack și măsoară 260 × 232,7 × 47,6 mm.

Stocare pe 1 disc SATA, max. 20 TB – Dahua NVR4104HS-P-EI

PoE pe 4 porturi, 45 W: alimentezi camerele prin cablul de rețea

Cele 4 porturi PoE pot alimenta direct camerele compatibile, prin același cablu care transportă datele. Bugetul total este de 45 W, cu maximum 25,5 W pe port.

Recorderul se alimentează la 53 V și consumă maximum 10 W. Puterea camerelor conectate trebuie să rămână în bugetul PoE disponibil.

Analiză pentru oameni și vehicule pe 4 canale, fețe pe 1: găsești mai repede evenimente relevante

Analiza din recorder clasifică persoane și autovehicule pe 4 canale. Protecția perimetrală operează pe 2 canale, cu până la 10 reguli pentru fiecare canal.

Detecția și recunoașterea facială operează pe 1 canal. Baza poate conține până la 10 colecții și 20.000 de imagini faciale.

Prin camere compatibile, recorderul preia detecția facială, protecția perimetrului, numărarea persoanelor, analiza stereo și harta termică. Citirea numerelor de înmatriculare provine tot de la camere compatibile.

Căutarea inteligentă separă înregistrările după atribute și tipuri de evenimente. Poți căuta după culoare, pălărie, îmbrăcăminte sau vehicul, fără să parcurgi manual întreaga arhivă.

Ieșiri video pe HDMI 4K și VGA: afișezi mai multe camere simultan

Ieșirea HDMI afișează imaginea la maximum 3840 × 2160, potrivită pentru un monitor 4K. Ieșirea VGA ajunge la 1920 × 1080.

Vizualizarea poate împărți ecranul în 1 sau 4 ferestre. Redarea acoperă până la 4 canale și permite căutarea după eveniment, etichetă sau analiză.

Compresie Smart H.265+: folosești mai eficient spațiul de stocare

Compresia Smart H.265+ micșorează volumul înregistrărilor față de H.264. Spațiul disponibil pe HDD poate acoperi o arhivă mai lungă, în funcție de rezoluție și activitatea din cadru.

Recorderul acceptă și H.265, Smart H.264+, H.264 și MJPEG. Compatibilitatea cu mai multe codecuri ajută la integrarea camerelor care transmit în formate diferite.

Cât timp îți păstrează înregistrările

Pe un disc de 20 TB, recorderul îți păstrează în jur de 178 de zile de înregistrare continuă de pe toate cele 4 canale, la camere de 4 MP, în H.265, la 15–20 de cadre pe secundă. Dacă înregistrezi doar la mișcare, arhiva ține mai mult, cu atât mai mult cu cât se întâmplă mai rar ceva în cadru. De regulă, când discul se umple, înregistrările noi le înlocuiesc pe cele mai vechi. Banda de intrare, 80 Mbps, nu e o limită aici: ajunge pentru în jur de 31 de fluxuri, peste cele 4 canale. Capacitatea e cea nominală; după formatare, spațiul liber e puțin mai mic.

Pentru cine e și pentru cine nu e

  • E pentru tine dacă vrei să înregistrezi până la 4 camere IP într-un singur loc.
  • E pentru tine dacă vrei să legi și să alimentezi toate cele 4 camere direct din recorder, fără switch.

De ce mai ai nevoie

  • Pentru imagine: până la 4 camere IP.
  • Pentru înregistrare: un hard disk de până la 20 TB (nu e inclus), în slotul recorderului.

Specificații tehnice

Specificații tehnice NVR4104HS-P-EI
Video In/Out
Canale IP4
Tipuri camerePanasonic, Sony, Hanwha, Axis, Pelco, Arecont, ONVIF, Canon
Ieșiri video1 HDMI (3840×2160, 1920×1080, 1280×1024, 1280×720), 1 VGA (1920×1080, 1280×1024, 1280×720)
DecodareSmart H.265+, H.265, Smart H.264+, H.264, MJPEG; AI dezactivat: 2 canale 16 MP@30 fps, 2 canale 12 MP@30 fps, 4 canale 8 MP@30 fps; AI activat: 1 canal 16 MP@30 fps, 2 canale 12 MP@30 fps, 3 canale 8 MP@30 fps, 3 canale 6 MP@30 fps, 4 canale 5 MP@30 fps
Rezoluție ieșire3840×2160
Înregistrare
Rezoluție înregistrare16 MP, 12 MP, 8 MP, 6 MP, 5 MP, 4 MP, 3 MP, 1080p, 720p, 960p, D1, CIF
Mod înregistrareGeneral, detecție de mișcare, Inteligent, alarmă
Rezoluție maximă camere IP16 MP
Stocare
Hard disk1 × SATA, până la 20 TB (HDD neinclus)
Sloturi HDD1
Compresie & Stream
Compresie videoSmart H.265+, H.265, Smart H.264+, H.264, MJPEG
Inteligență & Evenimente
Detecție inteligentă (AI)Detecție facială, recunoaștere facială, protecție perimetru, SMD Plus, numărare persoane, analiză stereo, hartă termică, ANPR pe cameră, QuickPick 2.0
Recunoaștere facialăDetecție facială cu atribute (gen, grupă de vârstă, ochelari, expresii, mască, barbă); recunoaștere facială, capacitatea bazei de date: până la 10 baze de date, 20.000 imagini, 2,5 GB în total; 1 canal pe recorder (12 imagini faciale/s) sau toate canalele pe cameră (8 ținte/s)
Căutare inteligentăCăutare AI după atribute și tipuri de evenimente; QuickPick 2.0 pentru identificarea culorii și detecția pălăriei/îmbrăcămintei/vehiculului
AI de la camerăDetecție facială, recunoaștere facială, protecție perimetru, SMD, ANPR, numărare persoane, analiză stereo, hartă termică (toate canalele, 8 ținte/s)
Detecție SMDSMD Plus: 4 canale cu filtrare secundară pentru persoane și autovehicule, reducând alarmele false; SMD pe cameră: toate canalele (16 ținte/s)
AI pe înregistratorDetecție facială (1 canal, până la 12 imagini faciale/s), recunoaștere facială (1 canal FD+FR sau 4 canale FD pe cameră + FR pe recorder), protecție perimetru (2 canale, câte 10 reguli IVS), SMD (4 canale cu filtrare secundară)
Analiză video (VCA)
Protecție perimetrală10 reguli IVS/canal
Rețea
Lățime de bandă80 Mbps
RețeaHTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UPnP, SNMP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, filtru IP, PPPoE, DDNS, FTP, server de alarmă, căutare IP, P2P, înregistrare automată; client mobil: iOS, Android; interoperabilitate: ONVIF 23.12 (Profil T, Profil S, Profil G), CGI, SDK; browser web
Porturi PoE4
Buget PoE totalTotal max. 45 W; per port: 25,5 W
Interfață rețea1 × port Ethernet 10/100 Mbps, RJ-45
Redare & Backup
Redarepână la 4 canale; redare instant, redare generală, redare eveniment, redare etichetă, redare inteligentă
Copie de siguranțăDispozitiv USB și rețea
Audio
Intrare/ieșire audio1 canal intrare audio RCA, 1 canal ieșire audio RCA
Compresie audioG.711 A, G.711U, PCM, G726
Interfețe
Alarmă I/OAlarmă generală: detecție mișcare, mască de confidențialitate, pierdere semnal video, schimbare scenă, alarmă PIR, alarmă externă IPC; Alarmă anomalie: eroare (lipsă disc, eroare disc, spațiu redus, spațiu cotă redus, sănătate disc anormală, deconectare rețea, conflict IP, conflict MAC), pierdere semnal video, sabotaj video, cameră offline, detecție audio; Alarmă inteligentă: detecție facială, recunoaștere facială, protecție perimetru, SMD Plus, numărare persoane, analiză stereo, hartă termică; Acțiuni: înregistrare, captură imagine, ieșire alarmă externă IPC, audio, buzzer, jurnal, preset, e-mail
USB2 porturi (1 USB 2.0 față, 1 USB 2.0 spate)
Interfață de operareWeb, GUI local
Sistem
Sistem procesorProcesor de clasă industrială; Linux încorporat
Aspect vizualizare în directEcranul 1: 1/4; Ecranul 2: 1/4
Alimentare & General
Alimentare53 VDC, 1,226 A
Consummax 10 W
Dimensiuni260 × 232,7 × 47,6 mm
Greutate860 g
CertificăriFCC: 47 CFR FCC Part15, Subpart B, Clasă A; CE-EMC: EN 55032:2015+A1:2020, EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:2019+A2:2021, EN 55035:2017+A11:2020, EN 50130-4:2011+A1:2014; CE-LVD: EN 62368-1:2014
Mediu & Carcasă
Temperatură de funcționare-10…55 °C
Montare1U pentru rack sau desktop
Umiditate10-93% (fără condensare)

Întrebări frecvente

Ce camere poți lega la el?

Până la 4 camere IP, cu înregistrare până la 16 MP.

Cât timp păstrează înregistrările pe 20 TB?

În jur de 178 de zile de înregistrare continuă pe toate canalele, la camere de 4 MP (H.265, 15–20 de cadre pe secundă); doar la mișcare, ține mai mult.

Cât de mare poate fi hard diskul?

Recorderul acceptă un disc de până la 20 TB; hard diskul se alege separat, după câte zile de arhivă vrei.

Are porturi PoE pentru camere?

Da, are 4 porturi PoE: camerele IP primesc curent prin cablul de rețea, fără surse separate.

Deosebește recorderul oamenii de vehicule?

Da, prin SMD Plus pe 4 canale: recorderul face o filtrare secundară pentru persoane și autovehicule.

Merge cu camerele pe care le am?

Da, dacă sunt camere IP compatibile cu recorderul, cu rezoluție de până la 16 MP. ONVIF este standardul prin care recorderul lucrează cu camere IP de alte mărci.

Merge cu camere 4K (8 MP)?

Da, acceptă camere IP cu rezoluție de până la 16 MP și are o lățime de bandă de intrare de 80 Mbps.

Hard diskul e inclus?

Nu. Poți monta un hard disk de până la 20 TB.

Merge fără internet?

Da, înregistrează local și afișează imaginile pe monitor prin HDMI sau VGA. Fără internet, recorderul rămâne un sistem local.

Înregistrează și sunetul?

Da, prin 1 intrare audio a recorderului.

Înregistrează non-stop sau doar la mișcare?

Poate înregistra continuu, la detecție de mișcare, inteligent sau la alarmă.

Ce mai trebuie cumpărat?

Ai nevoie de un hard disk pentru înregistrări și de cablu de rețea UTP pentru legarea camerelor IP. Opțional, poți adăuga un monitor pentru vizualizare directă și un UPS pentru ca recorderul să rămână pornit la o pană scurtă de curent.

Documente și descărcări