Doua dintre porturile PoE suporta pana la 90W fiecare, fiind compatibile cu standardul IEEE802.3bt si Hi-PoE, iar restul porturilor livreaza pana la 30W, cu un buget total de 110W. Prin functiile PoE Watchdog si Long Distance PoE, switch-ul permite o transmisie stabila de pana la 250 m si autorecuperare in caz de cadere a conexiunii.
Specificatii tehnice switch 10 porturi, 8x PoE 100Mbps, 2x RJ-45 GB, 110W, Watchdog, cu management, Dahua CS4010-8ET2GT-110:
- Tip produs: Switch desktop Layer 2 cu management cloud si local
- Aplicatie: Birouri, magazine, cafenele, fabrici, cladiri comerciale
- Numar porturi: 8 x RJ-45 10/100 Mbps PoE, 2 x RJ-45 Gigabit uplink
- PoE: Porturi 1-2 pana la 90W; Porturi 3-8 pana la 30W; buget total 110W
- Standard PoE: IEEE 802.3af/at/bt, Hi-PoE
- Distanta PoE: Maxim 250 m in modul Extend (viteza redusa la 10 Mbps)
- PoE Watchdog: Auto-restart pentru porturi inactive (monitorizare 2 min)
- Capacitate comutare: 5.6 Gbps
- Rata redirectionare: 4.17 Mpps
- Buffer pachete: 4 Mbit
- MAC table: 8K adrese
- Jumbo frame: 9216 bytes
- Management: Web GUI, aplicatie DoLynk, alarme, loguri
- VLAN: 32 VLAN-uri, IEEE 802.1Q
- Protectii electrice: ESD: 8 kV aer, 6 kV contact; Fulger: 6 kV
- Temperatura functionare: -10C pana la +55C
- Umiditate functionare: 10%90%, fara condens
- Montaj: Desktop sau perete
- Material carcasa: Metal
- Dimensiuni: 184.6 x 103.3 x 27 mm
- Greutate neta: 0.36 kg
- Alimentare: Externa, 54V, 2.22A
- Consum energie: 5.7W (idle), 115W (full load)
- Certificari: CE
![Switch 10 porturi, 8x PoE 100Mbps, 2x RJ-45 GB, 110W, Watchdog, cu management, Dahua CS4010-8ET2GT-110 Switch 10 porturi, 8x PoE 100Mbps, 2x RJ-45 GB, 110W, Watchdog, cu management, Dahua CS4010-8ET2GT-110 [1]](https://rovision.ro/wp-content/uploads/2026/03/152072_6994998a80f9e4924ad685891ce35a7b9d6ab15ee250b_cs40108et2gt110_switch_poe_2.jpg)
![Switch PoE Imou SF106P, 4 porturi PoE, 2 porturi uplink, buget 45W, mod extins 250m, protectie 4kV, SF106P Switch PoE Imou SF106P, 4 porturi PoE, 2 porturi uplink, buget 45W, mod extins 250m, protectie 4kV, SF106P [1]](https://rovision.ro/wp-content/uploads/2026/04/switch_imou_sf106p-324x243.jpg)